SPOLOČNOSŤ PRINOTH

Od roku 1962, kedy Ernst Prinoth vynašiel prvý prototyp snežnej frézy, sa dôkladne a s radosťou staráme o perfektné výsledky našich zákazníkov. Sídlo firmy a výroba snehových fréz sa nachádzajú v Taliansku, kde sú naše korene. Avšak medzičasom sme sa rozrástli na medzinárodnú spoločnosť s viac ako 825 zamestnancami, 127 predajnými a servisnými partnermi vo viac ako 80 krajinách a štyrmi výrobnými závodmi. Prostredníctvom akvizícií sme rozšírili aj svoje produktové portfólio a v súčasnosti sa môžeme pochváliť najkomplexnejším sortimentom snehových fréz, pásových nosičov a strojov na úpravu vegetácie na svete. Ďalej nás charakterizujú vysokokvalitné výrobky s vynikajúcim výkonom, inovatívne technológie s najmodernejším dizajnom, rýchly a spoľahlivý zákaznícky servis a tiež unikátne odborné znalosti v každej oblasti podnikania. Všetky naše stroje môžeme individuálne prispôsobiť akýmkoľvek požiadavkám zákazníkov z celého sveta. 

PRINOTH je spoločnosť zameraná na budúcnosť, preto je udržateľnosť stredobodom všetkých našich aktivít. Robíme nevyhnutné zmeny, aby sme mohli spoločne budovať lepšie zajtrajšky. Pre nás to znamená: nové opatrenia v otázkach výkonnosti, udržateľnosti a hospodárnosti. Výskum a vývoj zameriavame na technológie, ktoré pomáhajú šetriť zdroje a znižovať emisie na nulu, čoho výsledkom je prvá elektrická snežná fréza na svete v sériovej výrobe a prepojené služby pre lyžiarske strediská.

Súčasné projekty

  • Náš najčistejší vozový park v histórii: LEITWOLF a BISON s motorom Stage V a prvou sériovou elektrickou snehovou frézou na svete HUSKY eMOTION
  • Prepojenie služieb pre lyžiarske strediská: Meranie Snehu, Správca Vozového Parku, Správca Úloh a Prehľad Ůdržby