Skupina HTI

LEITECH vyrába pre spoločnosti LEITNER, DemacLenko a Prinoth, ktoré sú súčasťou skupiny High Technology Industries (HTI). HTI je holdingová spoločnosť, ktorá spája pod jednou strechou spoločnosť LEITNER a niekoľko ďalších značiek. Patrí sem spoločnosť PRINOTH so svojimi snežnými pásovými vozidlami a úžitkovými pásovými vozidlami, spoločnosť DEMACLENKO je odborníkom na zasnežovacie systémy, spoločnosť LEITWIND sa špecializuje na veterné turbíny a spoločnosť AGUDIO vyrába nákladné lanovky. So spoločnosťami LEITNER, PRINOTH a DEMACLENKO sa skupina HTI stala etablovaným a celosvetovo unikátnym komplexným predajcom technológií pre zimné športy. Zákazníci tak môžu vďaka aktivitám celej skupiny využívať odborné znalosti a zručnosti v oblasti lanových dopravných systémov, úpravy zjazdoviek ratrakmi a zasnežovacích systémov.

Spoločnosť LEITECH

Spoločnosť Leitech s.r.o. má oficiálne sídlo v Bratislave a je rozdelená na tri samostatné divízie: výroba, predaj/servis a konštrukcia/montáž. Výroba spoločnosti LEITECH zahŕňa všetko od výroby podpier lanových dopravných zariadení, lyžiarskych vlekov až po rôzne komponenty pre iné horské technológie ako sú zasnežovacie systémy a snežné pásové vozidlá. Závod v Starej Ľubovni je preto dôležitým uzlom v rámci skupiny LEITNER, Poma, DemacLenko a Prinoth. Všetko v Starej Ľubovni začalo v roku 2011 kúpou pozemku s rozlohou 21 000 m2. Doteraz bolo do závodu investovaných takmer 11 miliónov EUR, z toho necelá polovica do najnovšieho rozšírenia v júni 2021. Momentálne závod v Starej Ľubovni funguje v halách o rozlohe 4 200 m2 a kancelárskych priestoroch s plochou 920 m2. Vďaka tejto expanzii sa zvýšil aj počet zamestnancov z 27 na 80 ľudí. Spoločnosť LEITECH uplatňuje vysokú úroveň ochrany zdravia a bezpečnosti pri práci, využíva fotovoltaiku, realizuje udržateľnosť rozvoja so zreteľom na lokalitu Slovenska a ponúka atraktívne pracovné príležitosti v medzinárodnej spoločnosti.

NAŠE PROJEKTY PO CELOM SVETE

Spoločnosť LEITNER je jedným z popredných svetových výrobcov lanovkových systémov a ponúka celý rad produktov – od odpojiteľných kabínkových lanoviek cez telemix až po odpojiteľné sedačkové lanovky. Pozrite sa na naše najnovšie projekty alebo vyhľadajte projekty z konkrétnych krajín.